Назад

Холодильні камери та машини

Холодильне обладнання – необхідна складова будь-якого бізнесу, де використовуються продукти харчування в якості сировини або вже готового для реалізації продукту.

Холодильне або морозильне обладнання, у вітчизняних умовах експлуатації  повинно бути надійним, витривалим та стійким до перепадів в електромережі. Холодильні та морозильні камери – одні з базових складових повноцінної роботи багатьох підприємств торгівлі продуктами харчування, ресторанів, кафе, їдалень, компаній-дистрибуторів замороженої продукції, м'ясної, рибної або молочної продукції.

 

Застосування холодильних камер і машин в роздрібній торгівлі і HoReCa:

Холодильне і морозильне обладнання застосовується, як правило, в сферах харчової промисловості. Не обійтися без нього як на великих фабриках по виробництву продуктів харчування, так і в місцях приготування і реалізації подуктів і страв. До таких місць відносяться:

 • кафе, ресторани і бари
 • фаст-фуди
 • невеликі продуктові магазини
 • супермаркети і гіпермаркети
 • столові
 • заправки та інші комплекси придорожнього сервісу
 • продуктові ринки
 • спеціалізовані м'ясні, молочні, рибні магазини
 • спеціалізовані пивні магазини і ресторани-пивоварні і т. д.

Також, ним обладнуються складські приміщення компаній, які займаються оптовим продажем товарів з певним температурним режимом зберігання.

Холодильні та морозильні камери купуються для використання також і в приватних будинках і домашніх господарствах.

Холодильне обладнання працює в широкому температурному діапазоні, від плюсових показників до -25 С°, що дозволяє вибрати його під індивідуальні параметри і запити під будь-який вид продукції.

 

Застосування холодильних камер і машин в квітковому бізнесі

В Україні активно розвивається квітковий бізнес. Наша країна із імпортера троянд і тюльпанів поступово стає їх експортером в країни Європи і Азії. Дана ніша поступово наповнюється великими мережевими гравцями, які витісняють дрібні квіткові магазини. У квітковому бізнесі почали працювати системні компанії, які займаються не тільки вирощуванням квітів, але і мають серйозні системи збуту з власними торговими мережами. Однією з основних переваг даних компаній є застосування в місцях продажів професійних холодильних камер зі скляними вітринними стінами. Скляні стіни, маючи хорошу термоізоляцію, дозволяють виступати в ролі як складу, а також як вітрини для покупців, привертаючи їх увагу, збільшуючи продажі і оборотність квіткової продукції. Застосування професійних холодильних камер для продажу квітів дає можливість зберігати товарний вигляд і свіжість квіткової продукції досить тривалий час, що дозволяє мінімізувати можливі втрати в період невеликого попиту а також у місцях зі слабким трафіком покупців.

 

Застосування холодильних камер і машин для зберігання хутряних виробів

Компанії, що займаються виробництвом і продажем хутряних виробів гостро потребують професійного холодильного обладнання для зберігання продукції в місцях її реалізації, а також на оптових складах. На ринку хутряних виробів дуже гостро відчувається сезонність. Також, для цих виробів характерною проблемою може бути неправильне зберігання в літній період. Для хутряних виробів оптимальними умовами для зберігання є температура навколишнього середовища не вище +10 С° і рекомендована вологість до 40%. В таких умовах хутряні вироби захищені від спеки, вологи і шкідників. Особливою популярністю невеликі холодильні камери користуються в приватних домогосподарствах, де є достатньо великий простір для розміщення гардеробних кімнат і, в тому числі, кліматичного сховища для хутряних виробів.

 

Застосування холодильних камер і машин в мисливських і риболовецьких господарствах.

Активно холодильні камери використовуються в мисливських і риболовецьких господарствах. Промисловий вилов риби і видобуток морепродуктів зобов'язує до наявністі у портах і базах дислокації риболовецьких господарств достатньої кількості холодильних і морозильних камер для тривалого зберігання улову.

 

Типи холодильного обладнання

Промислові холодильні камери являють собою збірно-розбірну конструкцію. Це дозволяє транспортувати і встановлювати об'єкт без особливих складнощів. Досягається простота зборки за рахунок застосування в конструкції сендвіч-панелей – спеціальних пластин з термоізоляцією, яка покрита сталевими листами. Панелі з'єднуються між собою за допомогою системи шип-паз.

 

Холодильні машини, як і в цілому холодильне обладнання поділяється на дві групи за типом температурного режиму на:

 1. Середньотемпературні – підтримують робочий діапазон від +10 до – 5 З°;
 2. Низькотемпературні – працюють в діапазоні температур від – 5 до - 35 С°;

 

Холодильні машини за своєю конструкцією поділяються на два основних вузлових блоки: конденсаторний (зовнішній) і випарний (внутрішній):

 1. зовнішній блок – місце розташування холодильної машини: компресора, конденсатора, вентилятора обдуву конденсатора, фільтра-осушувача;
 2. внутрішній блок - місце розташування випарника і вентилятора обдуву випарника - призначений для нагнітання холодного повітря всередину холодильної камери.

Два блоки в базовій комплектації включають також ванночки для збору конденсату.

 

В залежності від місця розміщення та специфіки приміщення, може застосовуватися декілька типів холодильної машини:

 • моноблочна – коли зовнішній і внутрішній блоки з'єднані між собою в одну конструкцію (використовується, коли є можливість розмістити зовнішній блок на зовнішній стіні холодильної камери);
 • спліт-система – використовується, коли зовнішній і внутрішні блоки розміщуються на певній відстані один від одного. 

За способом розміщення також виділяють стельові моноблоки, які розміщуються на даху камери.

Товари, які можуть Вас зацікавити
 

Холодильні камери відрізняються за габаритами:

 • стандартні

випускаються виробниками по відпрацьованим і затвердженим параметрам і характеристикам в серійному режимі, мають стандартні розміри і технічні параметри;

 • нестандартні

виготовляються за індивідуальним запитом замовника за заявленими ним габаритами і функціоналом, матеріалами виготовлення і спеціальними параметрами або режимами роботи.

 

Дверний блок холодильної камери

Дуже важливою складовою будь-якої холодильної камери є двері. Виготовлені в промислових умовах, добре виконані у якості термоізоляційного бар'єру, без перекосів, з надійними завісами і замковою системою, двері – обов'язкова умова для використання холодильної камери в професійному режимі. Критично важливо, щоб такий вузел як дверний блок не мав щілин і виключав провисання або перекіс. Двері, виконані в кустарних умовах, в більшості випадків закінчують своє життя в досить стислі терміни, особливо якщо це двері в морозильну камеру. Додаткові теплопритоки часто формують конденсат у місці входу в холодильну камеру, що згубно впливає на продукцію всередині камери, може протікати всередину стін, витікати назовні камери, роздувати термоізоляційний матеріал. В морозильній камері, при мінусових температурах, конденсат, утворений в місцях додаткових теплопритоків через щілини, зазори, отвори шурупів, щілини у зв'язку з провисанням дверей, замкові щілини і т. д. формує крижані нарости, які з часом роздувають двері або підривають термоізоляцію камери.

Важливо звертати особливу увагу на вибір постачальника камер за якістю виконання дверного блоку, його функціональним характеристикам, зручності використання.

За видом конструкції, дверні блоки поділяються на:

 • розпашні
 • відкатні
 • контейнерні

Відкатні та контейнерні дверні блоки мають більш широкий отвір для можливості працювати з великими обсягами продукції і використовувати для цього легку складську техніку.

Для низькотемпературних камер по периметру дверей передбачається додаткова прокладка ПЕН.

 

Різновиди холодильних камер

По моделям та напрямками застосування можна виділити:

 • стандартні холодильні камери з сендвіч-панелей, обшитих сталевими листами з полімерним покриттям, укомплектовані стандартним дверним блоком з розпашними дверима;
 • холодильні камери нестандартних форм або що мають додаткові перегородки, виконані з сендвіч-панелей, обшитих сталевими листами з полімерним покриттям, укомплектовані стандартним дверним блоком з розпашними дверима;
 • нестандартні холодильні камери, сендвіч-панелі яких обшиті листами з  нержавіючої сталі (можуть застосовуватися в харчових виробництвах, медичних лабораторіях і т. д.)
 • холодильні камери, одна або дві стіни яких виконані зі скла (використовуються для зберігання і продажу квіткової продукції, можуть використовуватися як холодильна вітрина і одночасно склад для продуктів харчування і напоїв на заправках, в супермаркетах та інших закладах торгівлі,  також це зручне рішення для мерчендайзингу).

 

Обов'язково потрібно звернути увагу на наступні особливі характеристики холодильних камер:

 1. Легкість монтажу.

Легкість монтажу – перший сигнал, який дасть Вам зрозуміти, наскільки висока автоматизація виробництва даного виробника камер, повідомить про рівень технологічності виробництва, професійний рівень конструкторів-розробників підприємства-виробника. Точність підгонки з'єднувальних вузлів гарантує відсутність зайвих зазорів, подальша відсутність незапланованих тепловтрат, перекосів, провисань і інших втрат, які Ви могли б понести, зробивши вибір на користь 90% продукції на ринку нашої країни.

 1. Можливість демонтажу камери.

Цією конкурентною перевагою можуть похвалитися, як не дивно, зовсім небагато виробників холодильних камер і агрегатів. Переважна більшість, зібраних і підігнаних «за місцем» любительських камер, прошиті сотнями одиниць метизного матеріалу, панелі та вузли їх склеєні між собою монтажною піною і «сильним матюком» і лише здалеку нагадують теплоізоляційний матеріал. В такому випадку Ви використовуєте одноразову камеру, шансів, при необхідності, демонтувати і перемістити цю камеру в інше місце у Вас вже немає. В цьому і є велика різниця між професійною холодильною технікою та аматорськими виробами.

 1. Можливість збільшити обсяг існуючої камери.

Це унікальна характеристика і значна перевага дійсно тільки окремо взятих декількох виробників холодильної техніки на ринку нашої країни. Можливість використовувати розширювальні пояси для збільшення простору вже існуючої камери – величезний бонус і незамінна особливість для підприємств, які розвиваються і розширюються в процесі життєдіяльності. Інвестуючи відносно невеликі кошти на старті, Ви не повинні забувати, що Ви інвестуєте і в можливість і перспективу розвитку і зростання. На якомусь етапі кожен з ланцюжків Вашого виробництва або логістики може обмежити зростання з неможливістю ліквідувати це «пляшкове горло». Адже потенціал Вашого підприємства обмежений можливостями найслабшої її ланки. І якщо це – холодильна камера – Ви безболісно збільшуєте цю ланку, просто і легко збільшуючи її обсяги.

 

Компанія «ОЛТЕБА» пропонує комплексні рішення для бізнесу, в тому числі – холодильні та морозильні камери, моноблочні холодильні машини або спліт-системи.

Займаємося комплектацією закладів торгівлі та HoReCa необхідним сучасним обладнанням під ключ.

Працюємо з перевіреними виробниками.

Допомагаємо з вибором марок і моделей, забезпечуємо доставку і установку техніки. Звертайтеся, ми забезпечимо ваше підприємство необхідним холодильним обладнанням.