Назад

Як відкрити фаст-фуд. Етапи, обладнання та документи.

У зв'язку з активним ритмом життя все більше людей переходить на швидке харчування. Формат take&go дозволяє економити час, якого катастрофічно не вистачає. Попит народжує пропозицію, і популярними стають відповідні формати закладів – фаст фуд. Для підприємців це чудова можливість відкрити свій бізнес, який у сфері харчування вимагає мінімальних знань і капіталовкладень.

 

Причини відкрити фаст фуд

Існує ряд причин, за якими такий формат закладів варто розглядати в якості власного бізнесу:

 • Все більше людей віддають перевагу швидкому перекусу на ходу, оскільки ритм життя не дозволяє витрачати його на приготування їжі вдома;
 • Набагато зручніше придбати їжу по дорозі на роботу або в офісі, ніж возити з собою судочки;
 • Цільова аудиторія невибаглива і не очікує вишуканих страв. Головне – швидко, смачно і доступно;
 • Відкриття закладу не потребує значних грошових вкладень, термін окупності не великий;
 • Продукція здебільшого напівфабрикати, які мають тривалий термін зберігання і не вимагають особливих умов (досить холодильного обладнання);
 • Широкі можливості масштабування;
 • Невеликі розміри орендованих приміщень і, відповідно, мінімальні витрати на його утримання.

Обладнання необхідно різноманітне, але не дорожче за ціною. Головне завдання – витривалість і габарити, які на мінімальних площах також є істотним чинником при виборі. Для фаст фуду найчастіше актуально таке обладнання, як:

 • Млинниця
 • Гриль (для курей, хот-догів, контактний)
 • Апарат для шаурми
 • Фритюрниця
 • Апарат для солодкої вати
 • Поверхня для смаження

Не варто забувати і про обладнання для зберігання напівфабрикатів – холодильниках, морозильних скринях і шафах. Підібрати оптимальну техніку допоможуть професіонали, які знають, на що слід звернути увагу в кожному конкретному форматі закладу.

 

Етапи відкриття фаст фуду

Якщо вибір напрямку, в якому буде працювати бізнес, обраний, необхідно вибудувати план його реалізації. Він залежить від того, як буде реалізовано проект – самостійно або це буде франшиза. Останній варіант дозволить значно прискорити процес, оскільки практично всю роботу по запуску проводить компанія, яка її надає.

Як правило, шлях складається з 7 етапів:

 1. Збір інформації

Для створення уявлення про ніші, конкурентів і тренди в своєму сегменті необхідно зібрати дані і провести аналіз. Він допоможе визначити кон'юнктуру ринку,  напрям, який на даний момент може принести реальний дохід.

 1. Вибір формату та концепції закладу

Правильно підібраний формат багато в чому визначає успіх закладу. Буде це фастфуд на колесах або стаціонарне рішення, знаходиться на вулиці або всередині торгових рядів – всі питання необхідно вирішити перед стартом робіт.

 1. Пошук місця локації

Розташування закладу – один з важливих факторів. Необхідно врахувати не тільки розмір щоденного трафіку, але і особливості аудиторії, їх дохід та уподобання. Оптимально розташовувати фастфуди у громадських місць, недалеко від навчальних закладів та офісних центрів. Там, де максимально зосереджена цільова аудиторія.

 1. Складання меню

Перелік пропозицій розробляється у відповідності з концепцією. Страви фастфуда повинні бути ситними, мати привабливий вигляд і аромат, а також бути доступними за ціною.

 1. Закупівля обладнання

Підбір техніки слід виконувати після складання меню та визначення майданчика розміщення, щоб знати, що точно знадобитися і вибрати правильні габарити обладнання.

 1. Формування бренду

Для просування і розвитку бізнесу необхідно опрацювати концепцію, назву, логотип, стиль тощо. Особливо актуально на етапі для масштабування бізнесу.

 1. Робота з аудиторією

Якісне обслуговування, система лояльності, напрацювання постійних клієнтів – перелік завдань, які допоможуть зробити бізнес стабільним і прибутковим

Ці етапи допоможуть правильно організувати роботу по створенню власного бізнесу. У процесі підготовки не варто забувати і про юридичну сторону питання.

 

Документи, необхідні для відкриття фаст фуду

При створенні бізнесу без збору і оформлення документів не обійтися, тим більше що справа стосується продуктів харчування. Щоб запустити проект, необхідно:

 • Пройти реєстрацію БТІ
 • Отримати дозвіл на продаж продовольчих товарів;
 • Стати на облік у податковій інспекції;
 • Отримати дозвіл від СЕС
 • Пройти перевірку пожежної служби

 

В залежності від місця розміщення, концепції закладу можуть знадобитися додаткові документи. Наприклад, при відкритті його в житловому будинку, необхідний дозвіл мешканців. А у випадку, якщо приміщення являє історичну цінність – узгодити питання з госслужбами. Вирішення юридичних питань може затягнутися, що теж слід закладати в плани по датах відкриття. Оптимально уточнювати всі деталі у юристів, щоб на момент старту всі документи були в порядку.

 

Топ страв фаст фуду в Україні

Великою популярністю у відвідувачів закладів швидкого харчування користуються:

 • Хот-доги

Сосиска на грилі в булочці або лаваші з соусами і добавками – один з лідерів за уподобанням любителів швидкої їжі.

 • Шаурма

Народне блюдо східної кухні, яке припало до смаку і жителям наших широт. Рецепти складаються з різних видів м'яса, овочів, спецій та інших начинок. Необхідне обладнання – гриль-апарати і контактний гриль

 • Млинці

Тонкі млинці з різноманітною солоної чи солодкою начинкою актуальні вже не один десяток років. Блюдо слов'янської кухні, просте в приготуванні і не вимагає дорогого устаткування. Млинниця – основна техніка для даного закладу.

 • Гаряча випічка

Слойки, круасани, булочки, міні-піци та інші борошняні вироби – смачно і ситно. Готуються з напівфабрикатів і розігріваються перед продажем або ж готуються на місці у конвекційних печах. Останній варіант дорожче, але якісно і з можливістю виготовлення за своїм унікальним рецептом.

 • Бургери

Булочки з котлетами і додатковими інгредієнтами не перестає користуватися популярністю вже довгий час. Готується з напівфабрикатів і розігрівається в мікрохвильовці або ж готується на контактному грилі з хрусткою скоринкою.

Важливу частину асортименту будь-якого фаст фуду займають напої. Супутній товар, який приносить частину прибутку. Для них, як і для зберігання інгредієнтів страв, необхідно передбачити холодильне обладнання.

 

Підбір обладнання для фаст фуду – завдання, яке вимагає знань асортименту і пропозицій виробників. У такому випадку вибір буде в оптимальному співвідношенні ціни, якості і відповідати заданим параметрам.

 

Компанія OLTEBA – національний оператор у сфері постачань устаткування для HoReCA, в тому числі фаст фуд. Багаторічний досвід роботи та індивідуальний підхід. Підберемо необхідне обладнання, доставимо і встановимо. Звертайтеся, ми знаємо, що потрібно для вашого бізнесу!