Назад

Монтаж холодильної камери

Для підтримки необхідних температур зберігання продукції у великих обсягах або в  промислових масштабах потрібно холодильне і морозильне обладнання з великим корисним об'ємом. Таке обладнання недоцільно виготовляти в зібраному готовому вигляді, як, наприклад, побутові холодильники або морозильні скрині. Транспортування таких об'ємних конструкцій вимагає наявність спеціального транспорту, серйозної вантажної техніки, додаткового допоміжного персоналу.  

Виходячи з цього, доцільно доставляти комплект сендвіч-панелей, дверний блок, монтажний матеріал, холодильний агрегат окремими вантажними місцями в компактному вигляді і проводити монтаж холодильної камери в місці її запланованого використання. Даний процес вимагає до себе особливої уваги, оскільки від правильно проведеного і послідовного монтажу, підключення і запуску залежить повноцінна робота холодильної камери. Виключення холодовтрат, перекосів, зледенінь, появи конденсату, протікань – гарантує довговічність використання даного виду холодильного обладнання.

 

Складові холодильних камер

Основою такого типу обладнання є сендвіч-панелі.

Сендвіч-панелі – відносно легкий і практичний матеріал, що забезпечує надійну термоізоляцію.

Сендвіч-панель являє собою пінополіуретан (ППУ), запіненний під тиском і рівномірно розподілений між двома оцинкованими пофарбованими металевими листами з полімерним покриттям і захисною плівкою. Щільність ППУ 48-52 кг/м3, що дозволяє витримувати граничне навантаження на таку панель, наприклад, підлоги до 1500 кг/м2.

Комплектація стандартної камери включає:

  • Панелі підлоги
  • Панелі стелі
  • Панелі стінові
  • Кутові стійки
  • Дверний блок.
 

Для якісної збірки, для легкого монтажу і можливого подальшого демонтажу сендвіч-панелі забезпечують системою з'єднання шип-паз. Система шип-паз –інноваційна система з'єднання сендвіч-панелей між собою. Таку систему використовують тільки великі і високотехнологічні заводи-виробники холодильних камер. Система шип-паз – гарантія герметичності холодильної камери, можливість здійснювати легкий і швидкий її монтаж і демонтаж, повторний монтаж або збільшення корисного об'єму.

Вимоги до приміщення:

  1. Сухе і добре провітрюване приміщення
  2. Мінімальна відстань від стін - не менше 10 см., стелі - 60 см.
  3. Відстань від джерела тепла – від 1,5 м.

Вимоги до підлоги в приміщенні розміщення камери:

  1. Шорсткість підлоги – до 2 мм
  2. Максимальний ухил до 1%.

Всі комплектуючі для збірки камери пакуються в картонну коробку і входять в комплект поставки.

В якості інструменту слід використовувати дерев'яний молоток, дерев'яний брус з гумовою накладкою, комплект викруток для монтажу петель дверей.Перед початком збірки камери, в пази профілю необхідно вкласти самоклеющийся ущільнювач, попередньо знявши захисний шар.
 

Можна заздалегідь встановити петлі дверей на панель дверного отвору.

Монтаж камери слід починати з установки підлогових панелей. Натисканням на один з кінців панелі здійснюється з'єднання панелей між собою. Далі, слід провести аналогічну операцію по всій довжині панелі. Натискання на панель проводиться за допомогою дерев'яного молотка і дерев'яного бруса з наклеєною гумовою прокладкою для виключення пошкодження профілю панелі.

Наступними збираються стінові панелі по периметру.

З'єднувати слід бічну панель зі стійкою і монтажу під прямими кутами.
 

Бічні панелі слід розміщувати шипами в ліву сторону, якщо перебувати усередині камери.

Наступним етапом проводиться збірка стелі. Важливо правильно встановити першу панель, плавно і рівномірно притиснути її зверху. Потрібно уникати утворення щілин.

Фронтальні стінові панелі і панелі дверного отвору встановлюються останніми. Монтаж останньої стінової панелі слід проводити, попередньо встановивши на неї кутову стійку.

Наступною монтується стельова панель. Варто натиснути на внутрішній край що замикає панелі і зсунути її до упору до повної фіксації профілю.

Монтаж ручки замка і клямки дверного блоку камери проводиться на завершальному етапі збірки, після складання панелей.
 

Наступним монтується вузол засувки дверного отвору.

Щільність складання камери перевіряється шляхом огляду зсередини на просвіт закритої камери. Можна провести додаткове регулювання ручки засувки замка.

Останнім монтується порогова накладка дверного отвору. При необхідності, можна провести герметизацію стиків камери силіконовим герметиком, який входить в комплект поставки.

Холодильний агрегат

Важливим вузлом холодильної камери є також холодильний агрегат.

Агрегат холодильної камери складається з двох основних вузлів: зовнішнього і внутрішнього блоку. Монтаж холодильного агрегату ми детально обговоримо в нашому наступному огляді.

Товари, які можуть Вас зацікавити

 

Компанія «OLTEBA» - постачальник і інсталятор професійного холодильного обладнання. Доставляємо і проводимо монтаж холодильної камери та іншого виду техніки будь-якої складності. Наша команда працює з великими компаніями і має значний досвід у даній сфері. Звертайтеся, ми підберемо для вас найбільш підходящий варіант холодильного обладнання, виходячи з ваших завдань, конфігурацій приміщення, умов зовнішнього середовища, тощо.