Назад

Відкриття продуктового магазину. Етапи, документи і необхідне обладнання.

Продуктовий магазин - одна з найбільш успішних сфер діяльності. Вони завжди потрібні та популярні, незалежно від економічних обставин. Відкриття магазину продуктів не є надто складним процесом, але вимагає у свою чергу, чималої кількості фінансових вкладень. Кошти необхідно розрахувати так, щоб їх вистачило не тільки на відкриття, але і на вільний обіг і на витрати, які можуть знадобитися раптово.

Переваги відкриття продуктового магазину

Як мінімум необхідно правильно підібрати місце розташування - від цього багато в чому залежатиме майбутній прибуток. Точка, розташована в місці, де великий потік людей, завжди буде мати попит. Водночас, стане популярним і такий продуктовий магазин, який торгує незвичайними товарами, наприклад, пропонує еко продукт. Величезною перевагою вважається асортимент - як не крути, але саме харчові продукти є найбільшою статтею витрат населення. Відповідно, при будь-якій складній економічній ситуації, люди можуть відмовити собі в чому завгодно, але не в їжі, тому виторг продуктового магазину завжди забезпечений.

Не меншим плюсом буде те, що не треба клопотати собі голову, і підбирати асортимент. Стандартного набору продуктів, якими щодня користуються люди, буде цілком достатньо для ведення бізнесу. До того ж, якщо додати органічний продукт на продаж, можна непогано на цьому заробити. Зараз, коли фактично вся їжа з хімічними добавками, барвниками та замінниками, натуральні продукти є дуже популярними. Їх купують найчастіше не тільки собі, але і дітям.

Види продуктових магазинів

Існує кілька основних видів магазинів продуктів. Перший - це той, який можна спостерігати у багатьох дворах спальних районів. Вони невеликі, але зручні жителям мікрорайонів тим, що знаходяться в безпосередній близькості. Якийсь незвичайний натуральний продукт там рідко зустрінеш, проте асортимент включає найбільш необхідні товари.

Для таких магазинів, актуальним буде таке обладнання:

Супермаркети та гіпермаркети є також окремим видом. Вони хороші тим, що там можна купити практично все, що може знадобитися. Величезний асортимент всіх продуктів і відносно низькі ціни, шляхом обсягу продажів, роблять їх дуже популярними. Дуже зручно зайти в гіпермаркет, самому взяти потрібний продукт, прочитати про нього інформацію, ціни і вирішити, чи потрібен він чи ні. А відтоді, як з'явилися каси самообслуговування, супермаркети стали користуватися більшою популярністю.

При відкритті супермаркету, крім стандартного обладнання для магазину, необхідний великий асортимент холодильного і торгового обладнання, що містить:

Третім видом можна виділити спеціалізовані магазини продуктів. В їх асортименті представлена тільки певна група товарів, наприклад, тільки м'ясо або молочна продукція. Перевага спеціалізованого продуктового - легкість у виборі та замовленні товарів для реалізації. Покупці більше довіряють даного виду продуктових, тому що не сумніваються в якості представленого асортименту. Завдяки тому, що власники спеціалізованих магазинів працюють у сфері конкретних товарів - якість їх продукції знаходиться на рівень вище, ніж, наприклад, в супермаркеті. Своєю чергою клієнтам більше не потрібно ходити по великих магазинах у пошуках необхідного продукту.

Товари, які можуть Вас зацікавити

Етапи відкриття продуктового магазину

Якщо знань про ведення бізнесу не достатньо і немає впевненості у правильності своїх дій, можна піти більш простим шляхом, але з додатковими вкладеннями. Багато компаній, що мають свою мережу, працюють саме через франшизу. Це легкий спосіб відкрити бізнес, при цьому користуючись вже ім'ям бренду і працюючою моделлю бізнесу. В принципі, це самий зручний спосіб роботи, але потрібно бути впевненим, що магазин знаходиться в правильному місці, так як за користування франшизою необхідно стабільно платити.

Фактично людині, що відкриває бізнес через франшизу, не доведеться піклуватися про асортимент, постачальників або логістику. Все, що необхідно - це стартовий капітал і розуміння, що бізнесу доведеться приділяти багато часу. Варто провести детальне маркетингове дослідження і переконатися в тому, що товар буде мати достатній попит. Також, при роботі з франшизою забороняється додавати товари, які не відповідають моделі продажів мережі. Тобто, купуючи франшизу органічних продуктів, не можна буде продавати алкоголь чи інший товар, невідповідний еко стандартам.

Для того щоб бізнес процвітав, доведеться пройти кілька етапів відкриття точки. Перше, що необхідно - знайти місце під оренду. Воно повинно бути прохідне і на виду. Відразу ж потрібно завезти обладнання, його можна як купити, так і взяти в оренду. Визначитися з асортиментом товарів і закупити їх. Більшість компаній, при оптовій закупівлі доставляють товар фактично безкоштовно. Для першого часу не треба брати багато товару, краще подивитися, які продукти з якою швидкістю розходяться, щоб згодом не було великих списань. І укласти договір з найнятими працівниками. Обов'язково повинен бути продавець, прибиральник і бухгалтер.

Документи, необхідні для відкриття магазину

Що стосується документації, то необхідно насамперед зареєструвати підприємство і вибрати режим обкладення податком. Отримати документ з МНС про те, що пожежні норми дотримані. Отримати дозвіл СЕС про допустимих санітарних нормах і укласти договір з фірмою, яка буде вивозити відходи. Оформити касовий апарат і отримати дозвіл на рекламу. У разі, коли в асортимент магазину включені сигарети і алкоголь, обов'язково потрібно оформити на них ліцензію.

Незважаючи на те, що це все виглядає дуже клопітно і довго, всю документацію можна зібрати протягом місяця, за умови, що всі норми дійсно дотримані. І обов'язково потрібно запам'ятати, що в будь-якому магазині повинен бути стенд, де представлено свідоцтво про реєстрацію, Кведи, правила продажу і книга скарг, в якій відвідувачі можуть залишити запис свого враження про магазин або рекомендацію.

viber

Viber

telegram

Telegram

gmail

Gmail

phone.png