Назад

Принцип роботи холодильної машини

Дотримання умов зберігання продуктів харчування – один з головних принципів роботи продуктового магазину, ресторану, кафе, їдальні, бару.

Це не тільки репутація закладу, але й умова його існування.

Більшість збережених продуктів, напівфабрикатів, напоїв,  вимагає їх розміщення у температурних режимах нижче, ніж температура навколишнього середовища. Для задоволення цієї потреби використовується холодильне обладнання. Холодильне обладнання, в залежності від температурного режиму використання розрізняється на середньотемпературне і низькотемпературне.

Основною частиною будь-якого холодильного обладнання є холодильна машина.

Холодильна машина – сукупність вузлів і механізмів, комунікацій і деталей, які, працюючи як єдиний механізм, створюють знижений рівень температури у заданому просторі.

Принцип роботи холодильної машини – цілий комплекс процесів всередині обладнання, що сприяє його безперервної роботи і забезпечує стабільний температурний режим.

 

Пристрій холодильної машини

Процес охолодження заснований на методі циклічності. Елементи обладнання, які беруть участь у реалізації робочого циклу – це:

  • Випарник – теплообмінний вузол холодильної машини, в якому відбувається кипіння охолоджуючої речовини. Охолоджувальна речовина, потрапляючи в випарник, закипає, забираючи, таким чином, тепло з навколишнього середовища і перетворюючись в пароподібний вигляд. Випарник розташовують в безпосередній близькості від простору або продукту, який необхідно охолодити.
  • Компресор – основний вузол і серце холодильної машини, завдання якого – створювати циркуляцію охолоджуючої речовини. Компресор включає електричний двигун і механічну частину, яка відповідає за всмоктування з випарника і виштовхування охолоджуючого речовини під тиском до конденсатора.
  • Конденсатор – вузол холодильної машини, теплообмінник, призначений для відводу тепла від парів що конденсуються охолоджуючої речовини у зовнішнє середовище. Конденсатори  мають сферічну форму для найбільш ефективного контакту охолоджуючої речовини з навколишнім простором поза холодильної системи і перетворення, таким чином, холодильної речовини з пароподібного в рідкий вид.
  • Капілярна трубка – призначена для зниження тиску рідкої охолоджуючої речовини перед його входом у випарник. Відбувається зниження тиску від тиску конденсації до тиску кипіння.
  • Фільтр-осушувач – встановляється на вході рідкої холодильної речовини в капілярну трубку для запобігання попадання твердих часток і вологи в капілярну трубку.

 

Крім цих основних пристроїв, для роботи необхідна наявність таких складових, як:

Терморегулятор – призначений для вмикання/вимикання компресора в автоматичному режимі і, таким чином підтримки заданої температури в просторі охолодження.

Вентилятори (обдування конденсатора, обдування простору охолодження) – призначені для примусового нагнітання повітря. Вентилятор обдування конденсатора призначений для нагнітання холодного повітря з навколишнього середовища крізь ребра конденсатора для більш ефективного охолодження конденсатора. Вентилятор, який працює безпосередньо в зоні охолодження, покликаний забезпечити циркуляцію повітря всередині зони охолодження і проходження його через охолоджуючу зону випарника.

 

Хладагент – холодильна речовина для роботи холодильного обладнання.

Його головна особливість і унікальність – низька температура кипіння. Як хладагент найчастіше використовують фреони R-134а, R-404а, R507, R449 та інші.

Як енергозберігаючий хладагент в комерційній холодильній техніці широко використовується пропан R290.

Для безперервної роботи обладнання необхідна наявність всіх перерахованих вище елементів, які працюють як єдине ціле. У разі повної справності кожного з них, техніка в цілому працює без збоїв, підтримуючи задану температуру.

 

Принцип роботи холодильної машини

Основні процеси, що проходять усередині складного механізму, що працюють у циклічному режимі. Між собою вузли з'єднуються за допомогою герметичної трубопровідної обв'язки. Холодоагент, що подається з цього контуру. Його здатність кипіти в умовах низьких температур сприяє процесу пароутворення з відібранням тепла в середовищі, де вміщено теплообмінне обладнання, що супроводжується її охолодженням.

Принцип роботи холодильної машини полягає в циклічному проходженні декількох етапів:

  1. У процесі кипіння утворюються пари холодильного агента
  2. Вони переміщуються в компресор, там стискаються і надходять у конденсатор
  3. Далі – робоче середовище переміщується через фільтр-осушувач і капілярну трубку у випарник.
  4. У випарнику відбувається кипіння холодоагенту, в процесі якого відбирається тепло з навколишнього простору.
  5. Процес замикає цикл і йде по колу

Ефективність циклу охолодження можна оцінити за допомогою застосування коефіцієнта корисної дії, або ж за допомогою коефіцієнта термічного (термодинамічної) ефективності.

Може бути обчислений коефіцієнт ефективності  як співвідношення зміни тепломісткості холодоагенту у випарнику до зміни тепломісткості холодоагенту в процесі стиснення.

 

Для Підбору холодильного обладнання з урахуванням необхідних параметрів, оптимально звернутися до професіоналів. Вони підкажуть, на що слід звернути увагу, порадять моделі і виробників, а також – допоможуть підібрати установку в оптимальному співвідношенні ціни і якості.

 

Товари, які можуть Вас зацікавити

OLTEBA - надійний постачальник холодильної та морозильної техніки, холодильних машин для магазинів, кафе та інших напрямків бізнесу. Багаторічний досвід роботи в даній сфері, налагоджені зв'язки з виробниками, глибокі знання в технічних нюансах кожної моделі дозволяють підбирати для клієнтів оптимальне обладнання, яке відповідає індивідуальним запитам. Працюємо, як з невеликими замовниками, так і великими компаніями, надаємо послуги по підбору, доставці та встановленню холодильного та іншого обладнання «під ключ». Дотримуємося термінів, робимо роботу якісно, надаємо гарантію. Надаємо сервісне обслуговування техніки. Звертайтеся, з нами зручно, просто і надійно будувати бізнес!