Каталог
Призначення холодильних камер: підтримання стабільною створеною холодильною машиною заданої температури всередині камери.

Види холодильних камер залежно від матеріалу виконання сендвіч-панелей:
 • сталь із полімерним покриттям;
 • нержавіюча сталь (індивідуальне замовлення);
 • панелі зі склом (для квіткових магазинів).
Перевагою використання сендвіч-панелей POLAIR є можливість:
 1. легко монтувати та демонтувати камери;
 2. при необхідності поетапно збільшувати вже існуючі камери.
Система шип-паз дозволяє легко монтувати камери та надійно та герметично з'єднувати між собою сендвіч-панелі. В подальшому камери можуть легко бути розібрані для переміщення в інше місце і потім змонтовані знову. 
Стандарна товщина сендвіч-панелі: 80 мм. та 100 мм.(в професійній лінійці).

Види дверей для камери:
 • розпашні двері;
 • відкатні двері;
 • контейнерні двері.
Дверні блоки можуть постачатись окремо для монтажу на вже існуючих холодильних кімнатах та складах.
Холодильні камери
Призначення холодильних машин: охолодження простору всередині холодильних камер,  заморожування та підтримування необхідного режиму всередині холодильної камери.

За видом температурного режиму розрізняють: 
 • середньотемпературні;
 • низькотемпературні.
Холодильні машини для холодильних камер складаються із двох основних блоків:
 1. зовнішній блок (призначений для розміщення холодильної машини)
 2. внутрішній блок (призначений для нагнітання холодного повітря в холодильній камері)
За способом поєднання зовнішнього та внутрішнього блоку розрізняють:
 • моноблоки;
 • спліт-системи.
Холодильні машини

Як вибрати холодильну камеру

Комплект холодильної камери складається з двох основних частин:

 1. Корпус холодильної камери,
 2. Холодильний агрегат.

Корпус холодильної камери складається із сендвіч-пенелей для стін, стелі та підлоги. В комплект корпусу камери також входить блок дверей та кутових стійок.

Сендвіч-панелі  зазвичай виготовляються із двох стальних листів, в проміжок між якими запінюється під тиском термоізоляційний матеріал (пінополіуретан).

Важливо щоб в сендвіч-панелі не було пустот. Загальна товщина сандвіч-панелі в середньому складає 80-100 мм. Торцева частина сандвіч-панелей зазвичай щільно стягується профілем, який, в свою чергу виконує не тільки захисну функцію для сендвіч-панелі, але є і з’єднуючим елементом панелей між собою. Якісна та грамотно продумана конструкція корпусу камери дозволяє багаторазово збирати та розбирати камеру без пошкоджень та внесення змін в конструкцію.

Зазвичай стальні листи для сандвіч-панелей покривають полімерним покриттям. В деяких випадках, на вимогу замовника виробники виготовляють металічні листи корпуса сендвіч-панелей повністю або частково із нержавіючої сталі. Товщина стальних листів, що використовуються для підлоги зазвичай виготовляється із холоднокатаного стального листа більшої товщини, для можливості завантаження/вивантаження продукції на спеціальних вантажних візках.

В комплект корпусу холодильної камери входить також дверний блок. Дверний блок може бути кількох видів: розпашні двері, відкатні двері. Розпашні двері використовуються у випадку завантаження/вивантаження продукції на спеціальних візках або якщо є необхідність завантаження крупногабаритних контейнерів із продукцією.

Холодильні камери можуть частково виконуватись із скляними секціями стін.

 

Такі холодильні камери використовуються для демонстрації та продажу продукції у квіткових магазинах.

Таким чином, холодильні камери із скляними секціями можуть виконувати функцію як склад продукції, а також бути презентаційною вітриною для продажів, або і частиною торгівельної площі на початковому етапі розвитку квіткового бізнесу.

Холодильні камери із скляними секціями використовуються у багатьох ресторанах-пивоварнях та ресторанах крафтового пива як камера охолодження пивних бочок кег, демонструючи при цьому покупцям правильний підхід до зберігання пива в кегах, підвищуючи преміальність закладу.

 

Холодильний агрегат холодильної камери складається із двох основних блоків: випаровувальний блок та конденсаторний блок. Випаровувальний блок розміщується всередині холодильної камери та служить внутрішнім блоком холодильного агрегата. Внутрішній блок складається із наступних вузлів: вентилятор, випарювач, тен для відтавання, піддон збору конденсата. Зовнішній блок включає: компресор, конденсатор, фільтр-осушувач, вентилятор обдуву конденсатора,  електрична частина з блоком управління.

Обидва блоки і зовнішній і внутрішній об’єднані між собою мідними каналами по яким циркулює холодоагент а також електрокомунікаціями для управління та живлення. Мідні канали повинні бути надійно термоізольовані.

  

Використання двоблокової системи дозволяє більш вільно підбирати приміщення під холодильну камеру, не прив’язуючись до зовнішньої стіни будинку та розміщувати між собою на певній відстані.

Для кріплення в суміжних сторонах стіни чи стелі з двох блоків одночасно можливе використання замість двоблокової системи моноблокову систему охолодження.

                                                    
Холодильні агрегати поділяються на середньотемпературні -5…+5 С° та низькотемпературні  -15… -18 С°.
Залежності від виду продукції, яка зберігається в холодильних камерах вибирається відповідний температурний режим.

Відомо що на ринку США холодильні камери також використовують для охолодження пивних кег в окремих приміщеннях. При цьому, кеги зберігаються при температурі близькій до 0 С°. Пиво за допомогою системи піногасників поступає по пивним трасам до пивної колони. При цьому, на такий вид подачі пива використовуються крани без компенсаторів та пивних носиків. Пивна траса може досягати до 100-150 м. довжини.

В деяких випадках холодильна камера для кег може знаходитись в сусідньому будинку, на сусідній вулиці, через вулицю від самого бару. Пивні траси можуть проходити під землею, в підстельному просторі, по стінам. Зараз в Україні тільки входить в обіг подібний вид використання холодильних камер.

 

«Магазин під ключ» - системне рішення, яке охоплює комплекс комунікацій, досліджень і дій, пов'язаних з розробкою технічних проєктів, специфікацій, рішенням логістичних завдань, підготовкою і впровадженням інсталяцій і пусконалагоджувальних робіт систем конструкцій і агрегатів торгового і складського призначення.
У зв'язку з активним ритмом життя все більше людей переходить на швидке харчування. Формат take & go дозволяє економити час, якого катастрофічно не вистачає. Попит народжує пропозицію, і популярними стають відповідні формати закладів - фаст фуд. Для підприємців це відмінна можливість відкрити свій бізнес, який у сфері харчування вимагає мінімальних знань і капіталовкладень.
Продуктовий магазин - одна з найбільш успішних сфер діяльності. Вони завжди потрібні та популярні, незалежно від економічних обставин. Відкриття магазину продуктів не є надмірно складним процесом, але вимагає у свою чергу, чималої кількості фінансових вкладень.