Назад

Холодильні вітрини для зберігання продуктів.

Сучасне торгове холодильне обладнання дозволяє зберігати якість товару, дотримуючись необхідного температурного режиму для продуктів і, одночасно, проводити ефектну демонстрацію їх покупцям.

Одним з видів торгового холодильного обладнання є холодильні вітрини. Цей тип обладнання призначений для роботи в режимі самообслуговування в різних форматах торгових точок.

Холодильні вітрини розміщують в магазинах формату «магазин біля дому», АЗС, мінімаркетах, середніх і великих супермаркетах.

Вітрина як вид торгового холодильного обладнання

Холодильна вітрина - конструкція для охолодження, зберігання та демонстрації продуктів різного призначення. Стандартна вітрина складається з декількох частин:

 • Корпус вітрини. Зазвичай, корпус вітрини включає в себе: оцинкований каркас, раму, стійки, задні стійки, піддон, запінені елементи (ванна, стеля і т.д.), базову викладку, плафон, випарник.
 • Комплект декоративних профілів, які відповідають довжині вітрини;
 • Блок управління. Хорошим вибором є блоки управління від таких виробників як Danfoss, Eliwell, Carel або Dixell;
 • Вентилятори. У вітринах використовуються вентиляторні блоки для циркуляції холодного повітря всередині вітрини. Надійними і перевіреними на ринку є вентилятори торгової марки ELCO.
 • Полиці вітрини. Залежно від виду продукції, температурного режиму, глибини внутрішньої камери використовується багато модифікацій полиць для продукції. Основними параметрами є глибина і довжина внутрішньої камери вітрини, можливе максимальне навантаження на полицю, кут установки полки, наявність або відсутність перфорації, роздільників, цінникотримачів, обмежувачів.
 • Освітлення камери і полиць вітрини в комплекті з блоком живлення. Ідеальний варіант освітлення - наявність верхнього освітлення камери і додаткового освітлення кожної полиці. В цьому випадку, продукція, розташована на полиці вітрини виглядає підкреслено свіжо і яскраво, провокуючи покупця на покупку. Провідні виробники використовують в базовій комплектації LED-підсвітку, при цьому, під кожен вид продукції колір підсвітки підбирається індивідуально. Це можуть бути такі кольори як: холодний білий, нейтральний або теплий білий, рожевий (для м'яса). Вибір правильного кольору підсвітки всередині камери - важливий фактор для підвищення привабливості продукції і збільшення продажів.
 • Холодильний агрегат. Серце вітрини і найголовніший вузол будь-холодильної техніки. Від потужності і надійності роботи холодильного агрегату залежить збереження продукції, її свіжість, швидкість і рівномірність охолодження або заморожування. Холодильні агрегати включають в себе кілька основних вузлів:
 1. Компресор (двигун холодильної машини, що створює стиснення і переміщення парів холодоагенту в холодильному агрегаті). Найвідоміші виробники компресорів для торговельного холодильного обладнання: Embraco Aspera, Danfoss, ACC, Tecumseh.
 2. Конденсатор (вузол холодильної машини, який, охолоджуючи, перетворює холодоагент зі стану пари в рідкий вид). Ефективність конденсатора залежить від правильного підбору його габаритів, кроку ребер під плановану потужність холодильної машини, наявність примусового обдування вентилятором.
 3. Випарник - один з основних вузлів холодильної машини, завдання якого - поглинання тепла з навколишнього середовища і віддача холоду в камеру холодильної вітрини.

Розрізняють вбудований і виносний холод в холодильних вітринах.

 1. Вбудований холод має на увазі під собою комплектацію холодильної вітрини з вмонтованим в корпус холодильним агрегатом.
 2. Виносний холод - використання холодильної вітрини без вмонтованого в корпус холодильного агрегату і підключення її до вже існуючої системи централізованого холодопостачання або монтаж холодильної установки зовні торгового приміщення.

Традиційно використовують торгове холодильне обладнання з вбудованим холодом в торгових приміщеннях з невеликою площею, зазвичай це площа до 300-500 м. Переваги вбудованого холоду:

 • мобільність;
 • вартість;
 • простота монтажу та обслуговування.

У торгових приміщеннях великого формату доцільно використовувати виносний холод. У великих масштабах виносний холод дає ряд переваг:

 • відсутність шуму в торговому залі;
 • підвищується ефективність кондиціонування приміщення через відсутність додаткових джерел тепла;
 • більше площа експозиції та обсяг завантаження товару в кожну вітрину;
 • економія електроенергії.

Холодильні вітрини можливо збирати в єдину вітринну лінію. Для цього існують відповідні з’єднувальні комплекти.

Види холодильних вітрин

Оскільки техніка використовується в торгівлі вже багато років, не дивно, що за такий період вона отримала велику різноманітність видів.

Холодильні вітрини можна розділити за такими особливостями як:

 1. Температурний режим

Залежно від виду продукції і температури її зберігання, вибирають відповідний температурний режим. У зв'язку з чим, вітрини поділяють на:

Застосовується для зберігання замороженої риби, напівфабрикатів, для морозива, та ін.

 • середньотемпературні - режим від 0 до +10 градусів.

Використовуються для зберігання і демонстрації ковбасних виробів, риби, сиру, молочних продуктів, кондитерської продукції, тощо. Даний тип найпоширеніший, оскільки задовольняє вимоги до зберігання великого асортименту продукції.

 • комбіновані - від -5 до +5 градусів

Зручні для молочних і кисломолочних продуктів, для свіжого м'яса, та ін.

 1. Тип циркуляції холодного повітря усередині холодильної камери вітрини

Залежно від виду продукції, наявності або відсутності упаковки продукції, вітрини діляться на:

 • Вітрини з динамічним охолодженням - використання примусового обдування холодним повітрям внутрішнього простору камери (використовують для охолодження упакованої продукції для більш ефективного і рівномірного охолодження);
 • Вітрини зі статичним охолодженням. Використовується природний рух холодного повітря (використовується для охолодження кондитерської продукції, сиру, ковбаси та іншої продукції у відкритому вигляді).
 1. Відкриті або закриті вітрини, які використовуються в режимі самообслуговування:
 • Відкрита вітрина. Основна перевага - зручний для контакту зі споживачем формат, легка доступність продукції. На ніч такі вітрини закриваються нічною шторкою.
 • Закрита вітрина або вітрина з дверима. Використовуються з вбудованими розпашними або розсувними дверима. Основна перевага - значне зменшення холодовтрат і економія електроенергії.
 1. Місце розміщення і тип продуктів

Пристінні холодильні вітрини, які використовуються в режимі самообслуговування, розміщують уздовж стін торгового приміщення, зазвичай монтуючи в вітринні лінії.

Залежно від типу продукції, підбирають відповідний вид вітрин в кожному відділі торгового приміщення. За типом продукції використовують:

 • вертикальні середньотемпературні вітрини, які зазвичай використовують для молочної продукції, напоїв, ковбасних виробів в упакованому вигляді і т.д .;
 • вертикальні низькотемпературні вітрини використовують для розміщення заморожених напівфабрикатів, морепродуктів і іншої замороженої продукції;
 • горизонтальні гастрономічні вітрини використовуються для розміщення та продажу сирів, ковбас, м'ясної продукції, морепродуктів на вагу або використовуються в режимі самообслуговування для продуктів в упакованому вигляді;
 • кондитерські вітрини використовуються для розміщення кондитерської продукції у вигляді тортів та іншої кондитерської продукції і можуть використовуватися не тільки в торгових залах магазинів і супермаркетів, але і в закладах HoReCa.

Різноманітність видів вітрин робить вибір більш складним, оскільки необхідно врахувати всі особливості і зупинитися на оптимальному варіанті. Перш, ніж купити обладнання, необхідно взяти до уваги характеристики пристроїв.

Товари, які можуть Вас зацікавити

Характеристики вітрин

Нові сучасні вітрини - один з показників успішності бізнесу, турботи власника про покупців. Щоб вибір відповідав усім вимогам, при покупці слід врахувати:

 • зовнішній вигляд і дизайн - впливають на враження покупця від місця шопінгу;
 • рівень шуму від пристрою під час роботи в торговому залі - для торгової точки цей фактор може стати істотним;
 • габарити - великі габарити дозволяють збільшити викладку товару, але займають багато місця, перед покупкою краще зважити параметри планованої прохідності, спеціалізації торгової точки і вибрати той варіант, який є більш пріоритетним;
 • рівень енергозбереження - в умовах високих цін на електроенергію і роботу в залі інших пристроїв, що працюють від мережі, питання дуже актуальне;
 • вартість - залежить від багатьох факторів, таких як рівень використовуваних матеріалів і вузлів, технологічність, набору опцій, габаритів, потужності холодильної машини.

Правильний вибір постачальника - гарантія не тільки надійності, але і, в багатьох випадках, демократичності ціни.

Вибір холодильної вітрини для продуктового рітейлу в більшості  залежить від формату торгових точок і обсягів запланованих продажів, а також - від бюджету та інших параметрів. Головне, в процесі покупки вибрати постачальника, який допоможе визначитися з моделлю, яка оптимально підійде під всі потреби. Надійна компанія з постачання торгового обладнання стане кращим помічників в процесі комплектації магазину, в тому числі, і при виборі холодильних вітрин.

Компанія «ОЛТЕБА» - пропонує комплексні рішення в обладнанні продуктових магазинів різної площі та формату. Багаторічний досвід роботи в сфері торгового холодильного обладнання дозволяє виконувати замовлення на високому професійному рівні. Пропонуємо своїм клієнтам кваліфіковану консультацію, доставку, установку холодильної та іншої торгової техніки, в тому числі, і холодильні вітрини. Компанія має досвід комплектації, як невеликих торгових точок, так і великих мереж. Ми вміємо працювати зі складними завданнями, і враховуємо всі побажання клієнта. З нами надійно.

viber

Viber

telegram

Telegram

gmail

Gmail

phone.png