Назад

Що таке рітейл? Види, бізнес-процеси.

Сучасний ринок комерції представлений широкою різноманітністю форм взаємодії між продавцем і покупцем. Одні компанії працюють на вузьку цільову аудиторію, інші – на масові продажі. Якщо говорити про роздрібну торгівлю, яка орієнтована на широку аудиторію, це і буде рітейл. Що включає в себе поняття, які особливості має цей напрямок бізнесу – питання, що цікавлять багатьох.

 

Що таке рітейл

Поняття, яке прийшло в нашу мову з заходу, фактично означає роздрібну торгівлю, орієнтовану на масового покупця. Це не просто магазин продуктів або одягу. Головна його особливість – пропозиція придбати товари широкого асортименту, зібрані на одній локації.

Переваги напрямку для споживачів:

 • великий перелік товарних позицій
 • можливість придбати продукцію різних торгових марок і напрямків в одному місці
 • легке порівняння цін
 • придбання товару по акціях і програмах лояльності

Все це є привабливими аргументами для відвідування торгових майданчиків споживачами.

Цей напрямок бізнесу працює на оборот і обсяг. Використовують безліч маркетингових заходів, щоб заманити клієнта і мотивувати повертатися знову. Сюди відносяться акції, розпродажі, програми лояльності, бонуси і інша робота із споживачем. Ціни на товари тут зазвичай нижче, ніж в невеликих роздрібних точках за рахунок індивідуальних контрактів з постачальниками, яким, у свою чергу, вигідно поставляти товар великими партіями.

Важливим аспектом для відкриття рітейл майданчиків служать такі фактори, як:

 • локація
 • можливість розміщення паркування для клієнтів
 • конкурентне оточення

Робота над формуванням успішного за всіма показниками об'єкта торгівлі – процес, який вимагає ретельного планування і постійної роботи над залученням та утриманням клієнтів. Як правило, над завданнями трудиться колектив фахівців різних напрямів. Рітейл – це не тільки майданчик для продажу, але й ефективна організація її роботи.

 

Рітейл і роздріб – у чому відмінність

Не кожна роздрібна точка є представником даного бізнесу. Їм по праву можуть називатися компанії, які відповідають таким параметрам:

 • великі обсяги продажів
 • трафік відвідувачів
 • програми лояльності
 • автоматизація процесів
 • технологічні новинки
 • маркетинг стратегія

Для того щоб керувати всіма процесами в повному обсязі, у рітейлу є свій офіс і торгівельні майданчики. Для роздрібу, зазвичай, достатньо невеликого штату співробітників.

Ще одна «фішка» – випуск продукції під власними торговими марками. Це дозволяє знизити собівартість продукції і одержувати прибуток за рахунок оборотів. Як приклад, можна навести ТМ «Премія» і «Повна чаша» від мережі «Сільпо» чи «Своя лінія» від АТБ (Україна).

Тут завдання менш глобальні, а отже і не вимагають значних кадрових ресурсів.

Сьогодні до ритейлу відносяться:

 • торгові мережі
 • гіпермаркети
 • супермаркети

У кожного з них – свої особливості та переваги. Конкуренція мотивує до постійного руху і розвитку, що для звичайного покупця тільки додатковий плюс.

 

Товари, які можуть Вас зацікавити

Види рітейлу

В залежності від форматів торгівлі, особливостей товарів, виділяють такі його види:

 1. Продуктовий

Торгівля продуктами харчування на великих торгових площах. Вдалим вважається поєднання продуктового і непродуктового формату, який дозволяє розміщувати в товарному сусідстві пропозиції з різних галузей ринку у зв'язку зі значними розмірами торгового приміщення. Продуктовий формат – вигідний варіант для власника, оскільки він є найбільш затребуваним серед аудиторії в будь-який час. Яскравими представниками виду в даному випадку виступають супермаркети.

 1. Непродуктовий або non food

Формат торгівлі непродовольчими товарами в широкому асортименті. Це може бути як взуттєвої центр, так і магазини цифрової техніки, одягу, косметики та ін.

 1. Вуличний або стріт-рітейл

Найбільш класична форма торгівлі з локацією, як правило – на перших поверхах будівель вулиць з великою прохідністю. Головна умова успішної роботи – відсутність поблизу великих торгових центрів і конкурентів.

 1. Мережевий

Має вигляд одноформатных магазинів, які об'єднані загальним стилем і концепцією. Як правило, мають одного власника та єдину систему логістики, закупівлі та управління в цілому.

 1. Інтернет

Вигляд, який з'явився не так давно і має трохи інші принципи роботи, так як представлений, в основному, тільки онлайн. Але як різновид роздрібного бізнесу все більше набирає популярності і оборотів.

В кожному з напрямків існують свої особливості, але всіх їх об'єднує одне – отримання прибутку за рахунок обороту і масових продажів роздрібного товару.

Такий формат бізнесу орієнтується на масового споживача. Мета – охопити клієнтів з різним рівнем доходу. У зв'язку з цим на полицях можна знайти товари зі значним розмахом цінової політики – від бюджетних торгових марок (часто – власного виробництва) до дорогого імпорту. Головне - прибуток в маржі. Але це далеко не єдиний пункт доходу. Рітейлери заробляють на промо-заходах рекламі і навіть оренді торгових площ. Для зниження витрат з'являються такі напрямки, як каси самообслуговування, автоматизація процесів на етапах зважування товару, упаковки та ін

 

Бізнес-процеси в рітейл

Роздрібна торгівля, орієнтована на масового споживача, має свої особливі бізнес-процеси, які підв'язані під особливості свого ринку. Кожне підприємство даного напрямку складається з декількох напрямів в роботі і великого штату співробітників. Саме для їх злагодженої роботи і створюються чіткі правила- бізнес-процеси, на підставі яких відбувається розвиток компанії в цілому.

Зростання рітейлу – показник, вплив на який створюють такі фактори, як:

Бізнес процеси кожної компанії – серйозний процес, що вимагає індивідуального підходу і ретельного опрацювання. Чим більший формат реалізації проекту, тим складніше і ширше будуть будуватися і процеси реалізації.

Можна виділити певні технології рітейлу:

 • поділ товару за категоріями
 • використання різних технік продажів
 • автоматизація процесів (облік, зберігання, закупівля)
 • робота з великими обсягами товарів при їх реалізації в роздріб
 • використання сучасного торгового обладнання

Багато в чому саме від останнього пункту залежить успіх роботи торгової точки, особливо, якщо це стосується продуктової групи товару. Сучасне обладнання дозволяє формувати індивідуальний стиль, підбирати кожен елемент не тільки за технічними характеристиками, але і габаритами, енергоефективності, функціональності і навіть дизайну. Технології – один з важливих показників рівня торговельного приміщення. Слід подбати не тільки про облаштування торгового залу, але і підсобних приміщень. Оптимальним рішенням буде довірити таку роботу професійному підряднику.

 

Компанія «Олтеба» - пропонує кращі сучасні рішення для рітейл. Ми пропонуємо індивідуальний підбір обладнання, доставку та монтаж, а також – подальше сервісне обслуговування техніки. Можемо забезпечити ваш бізнес комплексом обладнання, необхідного, як для старту бізнесу з нуля, так для заміни старого обладнання на модернізоване. Наші співробітники – фахівці своєї справи.

Звертайтеся, ми знаємо, що потрібно вашій компанії!

viber

Viber

telegram

Telegram

gmail

Gmail

phone.png