Назад

Як обрати та купити кондитерську вітрину.

Для організації повноцінної роботи закладу необхідно правильно продумати її обладнання. Кондитерська вітрина – одна з важливих складових такого процесу. Сучасне кафе або ресторан неможливо уявити без функціонального обладнання. Вибір моделі буде залежати від багатьох факторів, насамперед – концепції та розмірів торгової площі. 

 

Що таке кондитерська вітрина

Для закладів громадського харчування холодильне обладнання є незмінною складовою. Кондитерські вироби відносяться до категорії швидкопсувних продуктів, які вимагають особливих температурних умов зберігання. Таким чином, холодильна кондитерська вітрина виконує, як демонстраційні функції, так і обов'язкові приписи санітарних норм.

Головна її мета – вигідно представити споживачам товар і при цьому зберегти його свіжість.

Обладнання являє собою шафу зі скляними стінками, що дозволяє максимально ефективно демонструвати її вміст.

Воно дозволяє вирішити ряд питань:

 • Правильно організувати торговельний простір
 • Красиво представити продукцію
 • Виконати приписи щодо зберігання

Сучасні варіанти ідеально вписуються в інтер'єр закладів і виступають при цьому їх прикрасою. Зовні вони можуть бути як з прямим склом, так і з вигнутим, а додаткові аксесуари у вигляді світлодіодних стрічок, для власників пакетів та інших трендів вигідно підкреслять стиль і бажання турботи про клієнта.

 

Технічні характеристики кондитерських вітрин

Оскільки обладнання передбачено для делікатних продуктів з обмеженим терміном придатності, при його виборі для свого підприємства необхідно ознайомитися з технічними особливостями конкретної моделі.

Для солодощів існують чіткі умови зберігання, які безпосередньо будуть впливати та на вибір обладнання під них:

 • Для тортів і тістечок – температура в діапазоні від 0 до +8 градусів;
 • Для випічки борошняних виробів без крему підійде кімнатна температура до +8 градусів;
 • Бісквітні десерти з кремом або фруктовим декором вимагають зберігання при +4 градусах;
 • Шоколад і вироби з його змістом потребують підтримці температури до +10 градусів.

Крім охолоджуючого ефекту, до технічних особливостей обладнання можна віднести і його енергоспоживання. Сучасні моделі розробляються з урахуванням енергозберігаючих функцій, що в підсумку може істотно вплинути на вартість їх утримання. Тому, заміна обладнання на нове – це не тільки данина моді, але і економічно обґрунтований крок.

Функціонал – ще один технічний фактор, на який слід звернути увагу при покупці. Наявність поличок, можливість їх змінювати і переставляти за власними потребами, додаткові «плюшки» допоможуть ефективно організувати простір. Щоб вибір задовольняв всі запити, оптимально попередньо отримати консультацію у досвідчених фахівців, які знають тонкощі і можуть дати слушну пораду.

 

Види кондитерських вітрин

Для оптимізації роботи закладів, виробники попіклувалися про наявність вибору вітрин по багатьом параметрам. Сьогодні асортимент їх досить великий.

Можна виділити найпоширеніші їх види:

 • кондитерська вітрина настільна – має компактні розміри і розміщується, як правило, на прилавку
 • підлогова – розміщується найчастіше стаціонарно, так як має великі габарити

 

По розташуванню продукції:

 • кондитерська вітрина вертикальна – в ній продукція має викладку рівнями. Таке розташування дозволяє «грати» з розміщенням на рівні очей, в залежності від того, для кого призначений десерт.
 • горизонтальне розміщення – стандартне розміщення, яке вміщує більший обсяг товару. Його частіше вибирають для борошняних виробів, тортів, де важлива економія простору.

 

За типом розміщення:

 • кондитерська вітрина вбудована – не передбачає її переміщення по залу. Виготовляється в єдиному стилі з меблями та аксесуарами, найчастіше – на замовлення під індивідуальні параметри закладу.
 • Мобільна – має універсальні властивості і може бути придбана вже в готовому варіанті.

 

В плані конструкції виробники пропонують моделі:

 • з плоским рівним склом – класичний варіант
 • з опуклим склом – також класика, але додає об'єм
 • з прямокутними симетричними полицями в форматі куба – стильний і сучасний варіант для відповідного формату закладу
 • кондитерська вітрина яка крутиться – дуже зручна, як для відвідувачів, які можуть розглянути виріб з усіх боків, так і для закладу, так як формат дозволяє привернути увагу і показати всі переваги продукту

 

Можуть відрізнятися і за матеріалами, з яких зроблені:

 • ламінат – має універсальні властивості і великий діапазон колірної гами
 • шпон – призначений для оформлення інтер'єрів преміум класу. З нього виготовляють елементи декору, а вітрини можуть бути пофарбовані у відповідний під стиль закладу колір
 • МДФ – деревинно-волокнисті плити можна фарбувати, як в пастельні, так і в яскраві кольори, що дає великий діапазон можливостей до підбору оформлення.

 

Як правило, обладнання передбачає наявність холодильних елементів. Але для зберігання і демонстрації борошняних виробів без крему може бути використана вітрина кондитерська без охолодження та підігріву.

За розмірами, кондитерська вітрина маленька або більша в чому залежить від площі приміщення, в якому планується її розмістити. Для невеликих об'єктів оптимально вибирати обладнання компактного формату, щоб не захаращувати простір.

Товари, які можуть Вас зацікавити

Як вибрати кондитерську вітрину для бізнесу

Підбір торгового обладнання завжди справа відповідальна, оскільки від його функціоналу багато в чому залежить зручність, як для працівників закладу, так і для клієнтів.

Вибираючи кондитерську вітрину, перш за все, необхідно звернути увагу на такі нюанси, як:

 • Зручність завантаження продукції
 • Відповідність температурного діапазону вимог до зберігання конкретного виду виробів
 • Співвідношення параметрів обладнання площі закладу
 • Рівень енергоспоживання
 • Функціонал

 

Крім того, необхідно стежити і за показниками в самому приміщенні – вітрини розраховані на роботу, де повітря навколишнього середовища не вище +25 градусів, інакше зберегти температуру всередині неї на належному рівні буде проблематично. Усередині обладнання вологість не повинна перевищувати 60%, особливо для виробів з хрусткою скоринкою.

Усі ці особливості враховуються до того, як обладнання придбано і встановлено. Тому до його підбору краще підійти відповідально. Щоб не розчаруватися в не дешевому обладнанні, оптимальним рішенням буде звернутися за допомогою до професіоналів.

 

Компанія «OLTEBA» - національний оператор у сфері постачання холодильного обладнання для кафе та ресторанів. Кондитерська вітрина – обладнання, яке підбирається з урахуванням багатьох особливостей конкретного бізнесу і його концепції. Наша команда має досвід у цій сфері і знає всі нюанси. Надамо детальні консультації, допоможемо з вибором, як окремих елементів, так і в комплексному вирішенні завдань.

viber

Viber

telegram

Telegram

gmail

Gmail

phone.png