У зв'язку із зростаючою часткою конкуренції на ринку, привернення уваги цільової аудиторії – один з ефективних способів просування. Правильна взаємодія товару з покупцем в торговій точці збільшує ймовірність його придбання. Для реалізації задачі існує цілий комплекс заходів, за який відповідає окремий напрям маркетингу – мерчендайзинг.
Що таке мерчендайзинг
Для підвищення відсотка продажів, компанії розробляють власні стратегії, які реалізуються різними способами. В місцях продажів особлива увага приділяється місцю розташування продукції, інформування відвідувачів про переваги продукту, опрацюванні його привабливості на фоні пропозицій конкурентів тощо. Всі заходи переслідують головну мету – вплинути на рішення відвідувача торгової точки придбай їх товар.
Мерчендайзинг – це окремий вектор роботи, маркетингова стратегія, спрямована на стимулювання продажів в роздрібній торгівлі. З його допомогою створюються умови для оптимального взаємодії клієнта і продукту компанії. Якісно виконані дії в даному напрямку здатні суттєво збільшити відсоток продажів, що доведено численними дослідженнями. Наприклад, 75% покупців приймають рішення про покупку, перебуваючи перед полицею в магазині. Якщо правильно подати свій продукт в цей момент, то ймовірність вибору на його користь зростає. Саме цим завданням і займається мерчендайзинг – спонукає до покупки, використовуючи різні інструменти впливу.
Цілі напрямку:
Всі вони досягаються шляхом організації цілого комплексу заходів, для розробки яких потрібна попередня підготовка і підготовка стратегії і способів реалізації.
Завдання мерчендайзингу
Правильно розставлені завдання допоможуть в реалізації цілей. Для просування і зростання продажів необхідно:
Виконання перелічених завдань дозволить збільшити продажі, а також простежити за місцем свого продукту в переліку інших пропозицій.
Слід приділити увагу комунікаційній взаємодії. Саме спілкування з клієнтами шляхом зовнішнього оформлення товару, його розміщення на полиці дає можливість вплинути на рішення про покупку і, як результат – на підвищення продажів.
Інструменти, якими користується мерчендайзинг у своїй роботі:
Розробка інструментів – завдання маркетингу, який знає правильні методи впливу на споживачів, використовуючи невербальні засоби комунікації.
Правила, принципи розміщення товару
Те, як продукція розміщена на полиці, в якій частині залу вона знаходиться, в якому товарному сусідстві, безпосередньо впливає на рівень продажів. Виробники, які знають про даний факт, відносяться до питання серйозно, розробляючи повноцінну стратегію розміщення свого асортименту.
Методи, якими представники компанії можуть впливати на покупця в торговому залі:
При впровадженні методики необхідно правильно підібрати і застосовувати засоби, які будуть використовуватися. Сюди належать предмети і оформлення, здатні вплинути на увагу покупця, привернути і утримати його біля полиці з продукцією, мотивувати до придбання. Вони поділяються за локаціями розміщення на внутрішні і зовнішні.
Зовнішні засоби мерчендайзингу:
Внутрішні засоби:
Мета розміщення таких матеріалів – нагадувати відвідувачеві про існування такої торговельної марки та про її наявність на полицях в даній мережі. При цьому важливо не перестаратися з кількістю реклами і дотримуватися ряду правил:
Також необхідно врахувати особливості викладки продукції на полицях. Оптимальним для споживача вважається 3-5 полку. Саме вони знаходяться на «рівні очей». Якщо цільова аудиторія молодшого віку, то такий товар доцільно опустити на одну полицю нижче, щоб він був доступний для свого споживача. Є і інші принципи, застосування яких допомагає в непрямих продажах:
Використовувати кожен підхід потрібно обдумано, попередньо провівши тестовий запуск маркетингової методики і отримавши дані про її ефективність для конкретного товару або бренду. У цьому допоможе детальна розробка планограм викладки.
Існує ряд принципів викладки продукції на полицях магазинів, які вже довели на практиці свою продуктивність:
Беручи до уваги основні принципи та рекомендації, не варто забувати про особливості конкретної пропозиції, і саме з урахуванням його сильних сторін розробляти методику просування. Також, важливо правильно вибирати обладнання для викладки товару та способи його оформлення.
Обладнання для викладки товару
Торгові мережі і окремі магазини використовують для демонстрації продукції різні типи обладнання. Варіант конструкції і способів його оформлення безпосередньо впливають на вигляд і привабливість товару, який на них розміщений. Торговельне обладнання виконує роль, не тільки раціонального розміщення товару, але і застосовується в якості інструменту для мерчендайзингу. Для викладки товару використовуються такі види оснащення:
Використання торгового обладнання в мерчендайзингу – обґрунтований і перевірений метод взаємодії з клієнтами. Він дозволяє досягти головних цілей – зростання продажів і, як результат - оптимізація системи торгівлі в цілому. Придбання якісного оснащення відриває можливості перед маркетинговими заходами і мерчендайзинг – в тому числі.
Компанія «OLTEBA» - надійний партнер у сфері підбору, поставки та установки торгового обладнання, в тому числі для проведення рекламних та інших заходів, спрямованих на взаємодію з відвідувачами магазину. Ми допоможемо з вибором обладнання, яке найкраще підійде для демонстрації товару в торгових залах. Використовуємо індивідуальний підхід до кожного клієнта, що сприяє підбору обладнання, максимально відповідає всім вимогам замовника. Здійснюємо монтаж і обслуговування обладнання, пропонуємо сучасні моделі за доступними цінами. Звертайтеся, з нами надійно!